grzegorz_test

Prognoza dla regionu: TATRY I PODHALE
Dziś:
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 7 cm. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, wysoko w Tatrach około -6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni, powodujący zamiecie i zawieje śnieżne.
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże wzrastające do całkowitego. W drugiej połowie nocy opady śniegu o natężeniu umiarkowanym lub silny. Przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 8 cm a w górach o 12 cm. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C, wysoko w Tatrach około -12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni skręcający na północno-zachodni i północny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, północno-zachodni.
Jutro:
W dzień zachmurzenie duże. Opady śniegu o natężeniu umiarkowanym. Przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 10 cm do 15 cm. Temperatura maksymalna od -4°C do -3°C, wysoko w Tatrach około -10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, w porywach do 60 km/h, północny i północno-zachodni, powodujący zamiecie i zawieje śnieżne.
W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Opady śniegu, chwilami o natężeniu umiarkowanym. Przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 4 cm do 8 cm. Temperatura minimalna od -6°C do -3°C, wysoko w Tatrach około -12°C. Wiatr umiarkowany, chwilami dość silny, porywisty, zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.
Baryczna:
Region jest pod wpływem niżów z ośrodkami nad Bałtykiem i nad wschodnimi obszarami kraju w rejonie pofalowanego frontu atmosferycznego. Od zachodu, powoli napływa chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie ulegać wahaniom.