Komunikat pogodowy

Aktualny komunikat pogodowy dla rejonu Tatr w oparciu o dostępne prognozy pogody z różnych portali oraz modeli numerycznych.
PROGNOZA POGODY DLA TATR i PODHALA


Ważność: od godz. 19:30 dnia 17.11.2018
do godz. 19:30 dnia 18.11.2018

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo miejscami duże i możliwe zanikające opady śniegu. Temperatura minimalna od -7°C do -4°C, na szczytach Tatr około -7°C. Wiatr słaby, wschodni, nad ranem zmienny. Wysoko w Tatrach wiatr umiarkowany, okresowo dość silny, porywisty, wschodni.
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, stopniowo po południu wzrastające do dużego i wieczorem miejscami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C, na szczytach Tatr około -6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Wysoko w Tatrach wiatr umiarkowany i dość silny, okresowo porywisty, północno-wschodni i północny.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 19:30 dnia 18.11.2018
do godz. 19:30 dnia 19.11.2018

W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, okresami słabe opady śniegu. Lokalnie widzialność ograniczona zarówno w opadach jak i silniejszych zamgleniach. Nawierzchnie dróg miejscami śliskie. Temperatura minimalna od -5°C do -2°C, na szczytach Tatr około -10°C. Wiatr umiarkowany z przewagą kierunków północnych. Wysoko w Tatrach wiatr umiarkowany, okresowo dość silny z kierunków północnych.
W dzień zachmurzenie przeważnie duże, okresami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C do 0°C, na szczytach Tatr około -9°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, przeważnie północno-wschodni. Wysoko w Tatrach wiatr umiarkowany, porywisty, z kierunków północnych.

Dyżurny synoptyk: Krzysztof Jania
Godzina i data wydania: 2018-11-17 12:31
 

Aktualnie w Tatrach i na Podhalu [Kliknij]


 

 
__________________________________________________________________________
Komunikat Lawinowy HZS dla Tatr Słowackich, Tatr Niżnych, Wielkiej i Małej Fatry

Načítavám … 
Aktualna sytuacja satelitarna 


 

Ostrzeżenia meteorologiczne oraz najbliższe wyładowanie atmosferyczne


 

Panorama z Głodówki [Kliknij]


 

Prognoza Godzinowa Tatry Wysokie [Kliknij]


 

Prognoza Godzinowa Tatry Zachodnie [Kliknij]


 

Prognoza Godzinowa Podhale i Miasta Słowacji [Kliknij]


 

 

 

 

 

  

Kamery w Tatrach [Kliknij]

 

Komunikat lawinowy [Kliknij]