Aktualny komunikat pogodowy dla rejonu Tatr w oparciu o dostępne prognozy pogody z różnych portali oraz modeli numerycznych.

PROGNOZA POGODY DLA TATR i PODHALA


Ważność: od godz. 19:30 dnia 19.02.2019
do godz. 19:30 dnia 20.02.2019

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane od zachodu wzrastające do dużego aż do wystąpienia opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, w Tatrach śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, na szczytach Tatr około -7°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni, powodujący zawieje śnieżne.
W dzień zachmurzenie duże, miejscami przelotne opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C, na szczytach Tatr około -7°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 19:30 dnia 20.02.2019
do godz. 19:30 dnia 21.02.2019

W nocy zachmurzenie duże. Miejscami opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C, na szczytach Tatr około -8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.
W dzień zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, początkowo również deszczu ze śniegiem, wysoko w górach opady śniegu. Wysoko w górach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C, na szczytach Tatr około -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Dyżurny synoptyk: Witold Wiążewski
Godzina i data wydania: 2019-02-19 12:30

Aktualnie w Tatrach i na Podhalu [Kliknij]

__________________________________________________________________________
Komunikat Lawinowy HZS dla Tatr Słowackich, Tatr Niżnych, Wielkiej i Małej Fatry

Načítavám … 
Aktualna sytuacja satelitarna 

 

Panorama z Głodówki [Kliknij]


 

Pionowe przekroje meteorologiczne dla Tatr [Kliknij]

Poziome przekroje meteorologiczne dla Tatr [Kliknij]


 

Ostrzeżenia meteorologiczne oraz najbliższe wyładowanie atmosferyczne


 

Prognoza Godzinowa Tatry Wysokie [Kliknij]

Prognoza Godzinowa Tatry Zachodnie [Kliknij]

Prognoza Godzinowa Podhale i Miasta Słowacji [Kliknij]

Prognoza WINDY [Temp.,Wiatr,Opad. Kliknij obrazek]


 

Jakość powietrza na Podhalu

 

Kamery w Tatrach [Kliknij]

 

Komunikat lawinowy [Kliknij]