Prognoza dla regionu: TATRY I PODHALE
Dziś:
W dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 12°C do 15°C, na szczytach Tatr około 1°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie małe, w górach miejscami umiarkowane. Temperatura minimalna od -1°C do 2°C, w rejonach oddziaływania wiatru fenowego około 6°C, na szczytach Tatr około -1°C. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, nad ranem w porywach do 65 km/h, południowy. Wysoko w górach wiatr początkowo dość silny i silny, od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 65 km/h, później silny i bardzo silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, południowy.
Jutro:
W dzień zachmurzenie umiarkowane, w Tatrach duże i tam powyżej 2000 m n.p.m., możliwe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 13°C do 16°C, na szczytach Tatr około 1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, miejscami w porywach do 70 km/h, południowy. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, południowy. W nocy zachmurzenie umiarkowane, w Tatrach duże i tam powyżej 2000 m n.p.m., możliwe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 3°C, na szczytach Tatr około 0°C. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, południowy.
Baryczna:
Polska będzie w zasięgu rozległego układu niżowego rozciągającego się od Skandynawii po Europę Zachodnią oraz związanego z nim pofalowanego frontu atmosferycznego, który będzie rozciągać się od Suwalszczyzny po Ziemię Lubuską i Dolny Śląsk. Z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie.