Prognoza dla regionu: TATRY I PODHALE
Dziś:
W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm. Temperatura maksymalna od -5°C do -2°C, na szczytach Tatr około -11°C. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże zmniejszające się do umiarkowanego. Początkowo lokalnie słabe opady śniegu. Miejscami możliwe marznące mgły ograniczające widzialność do 300 m, zwłaszcza w drugiej części nocy. Temperatura minimalna od -9°C do -6°C, lokalnie spadek temperatury do -14°C, na szczytach Tatr około -13°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni.
Jutro:
W dzień początkowo zachmurzenie umiarkowane, w ciągu dnia od zachodu wzrastające do dużego aż do wystąpienia opadów śniegu. Temperatura maksymalna od -5°C do -2°C, wysoko w Tatrach około -8°C. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni, skręcający na zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni. Wiatr w górach będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne. W nocy zachmurzenie duże. Opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm. Temperatura minimalna od -7°C do -4°C, na szczytach Tatr około -11°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni i północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.
Baryczna:
Region jest pod wpływem słabego klina wyżowego. Napływa chłodna masa powietrza polarnego morskiego. Niewielkie zmiany ciśnienia.