Warunki

Aktualne warunki panujące w górach – co, jak i gdzie? Bardzo często słyszę pytania, które dotyczą tego zagadnienia. Zgodnie z teorią Muntera w sposób znaczny możemy uniknąć wypadków w górach jeszcze na etapie planowania wycieczki. Jednym z podstawowych elementów przygotowania się do jakiekolwiek działalności górskiej, jest sprawdzenie prognozy pogody dla obszaru, w który się wybieramy, a także zdobycie informacji o warunkach panujących w terenie, w którym będziemy się poruszać.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie poniżej:

Tatry na żywo

najpiękniejszy widok na panoramę Tatr, czyli obraz na żywo z Głodówki.

Komunikat pogodowy

aktualny komunikat pogodowy dla rejonu Tatr w oparciu o dostępne prognozy pogody z różnych portali oraz modeli numerycznych.

Aktualnie w Tatrach

podstawowe parametry meteorologiczne, takie jak: temperatura, prędkość i kierunek wiatru oraz opady, pochodzące z posterunków IMGW rozlokowanych w Tatrach i na Podhalu aktualizowane w czasie rzeczywistym.

Prognoza pogody

dla obszaru Tatr z następujących portali: meteoblue.com, windytv.com, yr.no, ICM.

Zagrożenie lawinowe 

zgodne z aktualnym komunikatem TOPR-u oraz HZS-u.

Kamery 

widok minionych 24 godzin z Łomnicy, Chaty przy Zielonym Plesie oraz Morskiego Oka, a także aktualny obraz z kamer na Kasprowym Wierchu w kierunku Beskidu, Świnicy i Tatr Zachodnich oraz kolejki na Kasprowy Wierch, czy z Rzepiski na całą tatrzańską panoramę.

Łapczyca 

aktualne warunki pogodowe panujące w Łapczycy z danymi z moich dwóch stacji meteorologicznych.

Dane IMGW

podstawowe parametry meteorologiczne, takie jak: temperatura, prędkość i kierunek wiatru oraz opady, pochodzące z posterunków IMGW rozlokowanych w całej Polsce aktualizowane w czasie rzeczywistym.

warunki