Prognoza dla regionu: TATRY I PODHALE
Dziś:
W dzień zachmurzenie małe, pod wieczór miejscami umiarkowane. Temperatura maksymalna od 10°C do 13°C, na szczytach Tatr około -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy gdzieniegdzie porywisty, południowo-wschodni i wschodni. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, w drugiej połowie nocy wzrastające do dużego i nad ranem miejscami słabe opady deszczu, wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1°C do 4°C, przy gruncie lokalnie -1°C, na szczytach Tatr około -1°C. Temperatura minimalna wystąpi wieczorem. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni.
Jutro:
W dzień zachmurzenie duże, w drugiej części dnia możliwe większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13°C do 16°C, na szczytach Tatr około 5°C. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, południowy skręcający na południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w Tatrach w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, w drugiej połowie nocy wzrastające do dużego. W drugiej połowie nocy, postępujące od zachodu, przelotne opady deszczu. Nad ranem wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 4°C do 6°C, na szczytach Tatr około -1°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni.
Baryczna:
Region będzie pod wpływem rozległego układu niskiego ciśnienia z centrum nad Francją. Z południa zacznie napływać ciepłe powietrze.