Warunki turystyczne:
Na niżej położonych szlakach, zwłaszcza na odcinkach leśnych, jest miejscami mokro, ślisko i błotniście. W wyższych partiach Tatr (powyżej ok. 1700m n.p.m) zalega jeszcze śnieg, który jest z reguły mokry i przepadający. Występują tam również oblodzenia, zwłaszcza w miejscach zacienionych – żlebach, po północnej stronie Tatr. Przechodząc przez płaty śniegu należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ jest tam bardzo ślisko. Na graniach w wielu miejscach śnieg już stopniał całkowicie. Wybierając się w wyższe partie Tatr, w dalszym ciągu wskazane jest posiadanie sprzętu zimowego (raki, czekan, kask) oraz umiejętność posługiwania się nim. Źródło: TPN

Na załączonej mapie widać dokładnie jak burze są zjawiskiem lokalnym i jak potrafi być zróżnicowane natężenie opadów na niewielkiej powierzchni.

 
 
Prognoza pogody dla Podhala i Tatr.
Burze, burze jeszcze raz burze.
Poranki zachmurzenie umiarkowane później rozwój chmur burzowych. Każdego dnia od godzin południowych bardzo duże ryzyko wystąpienia burz. Opady w czasie burz do 30mm lokalnie z gradem. Wiatr w porywach do 80km/h. Obecnie jednym z gorszych dni to czwartek.
Temperatura w Tatrach od +4C do +9C Podhale od +17C do +21C Izoterma 0C około 2900m n.p.m rosnąca do 3700m n.p.m


 
 
Prognoza opadów
 


 
Prognoza temperatury na wysokości około 1500m n.p.m.
 

 
Anomalia temperatury

 
 
Lawiny Zagrożenie lawinowe
Szczegółowe informacje Komunikat pogodowy
Zapraszam do pobrania aplikacji Meteo Tatry
Dane: IMGW, yr, meteoblue, meteomodel