Aktualny komunikat pogodowy dla rejonu Tatr w oparciu o dostępne prognozy pogody z różnych portali oraz modeli numerycznych.

PROGNOZA POGODY DLA TATR i PODHALA


Ważność: od godz. 19:30 dnia 20.02.2019
do godz. 19:30 dnia 21.02.2019

W nocy zachmurzenie duże. Miejscami opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, na szczytach Tatr około -9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W dzień zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Po południu opady deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C, na szczytach Tatr około -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 19:30 dnia 21.02.2019
do godz. 19:30 dnia 22.02.2019

W nocy zachmurzenie całkowite. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach powyżej 1300 m n.p.m. prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, na szczytach Tatr około -9°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni skręcający nad ranem na północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 100 km/h, północno-zachodni i północny, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W dzień zachmurzenie duże, po południu duże z większymi przejaśnieniami. Do południa opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, na szczytach Tatr około -9°C. Temperatura maksymalna wystąpi rano, później nastąpi spadek temperatury. Wiatr umiarkowany, w porywach do 75 km/h, północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 110 km/h, północno-zachodni i północny, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Dyżurny synoptyk: Piotr Ramza
Godzina i data wydania: 2019-02-20 11:42

Aktualnie w Tatrach i na Podhalu [Kliknij]

__________________________________________________________________________
Komunikat Lawinowy HZS dla Tatr Słowackich, Tatr Niżnych, Wielkiej i Małej Fatry

Načítavám … 
Aktualna sytuacja satelitarna 

 

Panorama z Głodówki [Kliknij]


 

Pionowe przekroje meteorologiczne dla Tatr [Kliknij]

Poziome przekroje meteorologiczne dla Tatr [Kliknij]


 

Ostrzeżenia meteorologiczne oraz najbliższe wyładowanie atmosferyczne


 

Prognoza Godzinowa Tatry Wysokie [Kliknij]

Prognoza Godzinowa Tatry Zachodnie [Kliknij]

Prognoza Godzinowa Podhale i Miasta Słowacji [Kliknij]

Prognoza WINDY [Temp.,Wiatr,Opad. Kliknij obrazek]


 

Jakość powietrza na Podhalu

 

Kamery w Tatrach [Kliknij]

 

Komunikat lawinowy [Kliknij]