METEOROLOGIA

Komunikat pogodowy

Zawsze aktualny komunikat, zawierający prognozę pogody dla obszaru Tatr i Podhala na dwa dni, przygotowywany przez dyżurnego synoptyka IMGW.

Prognoza 2 dniowa
Od 2024.02.26 / 19:00 do 2024.02.27 / 07:00
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, w górach duże. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na szczytach Tatr możliwe słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C, lokalnie około 0°C, na szczytach Tatr około 0°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni, miejscami zmienny. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny (od 30 km/h do 40 km/h), w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni i południowy.
Prognoza 5 dniowa
28/29 - 29.02 (środa/czwartek - czwartek)
Zachmurzenie w nocy duże, w dzień większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Opady deszczu, w ciągu dnia zanikające. Temperatura minimalna od 5°C do 7°C, w rejonach podgórskich od 3°C do 5°C. Temperatura maksymalna od 13°C do 15°C, w rejonach podgórskich od 10°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, w dzień skręcający na wschodni i południowo-wschodni.
29.02/01.03 - 01.03 (czwartek/piątek - piątek)
Zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Temperatura minimalna od 5°C do 7°C, w rejonach podgórskich od 3°C do 5°C. Temperatura maksymalna od 14°C do 17°C, w rejonach podgórskich od 12°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich miejscami porywisty, południowo-wschodni i wschodni.
01/02 - 02.03 (piątek/sobota - sobota)
Zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Temperatura minimalna od 6°C do 8°C, w rejonach podgórskich od 4°C do 6°C. Temperatura maksymalna od 15°C do 17°C, w rejonach podgórskich od 12°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich miejscami porywisty, południowo-wschodni.
02/03 - 03.03 (sobota/niedziela - niedziela)
Zachmurzenie umiarkowane, w dzień wzrastające do dużego. W ciągu dnia gdzieniegdzie możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 8°C, w rejonach podgórskich od 3°C do 5°C. Temperatura maksymalna od 13°C do 15°C, w rejonach podgórskich od 10°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy, w dolinie Wisły lokalnie zmienny.
03/04 - 04.03 (niedziela/poniedziałek - poniedziałek)
Zachmurzenie duże lub całkowite. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 7°C, w rejonach podgórskich od 3°C do 5°C. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C, w rejonach podgórskich od 8°C do 10°C. Wiatr w nocy słaby, południowy, w dzień wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni, skręcający na kierunki wschodnie.
Źródło: IMGW

Panorama Tatr

1. Z Głodówki 2. Pensjonat Sekuła Obraz z kamer jest objęty prawami autorskimi. Kopiowanie bez podania źrodła strony jest zabronione.

Komunikat
turystyczny

- informacje na temat warunków na szlakach i ich dostępności, aktualnie panujących zagrożeń, zaleceń oraz zasad zwiedzania TPN.

Zagrożenie lawinowe

- zgodne z aktualnym komunikatem TOPR-u oraz HZS-u.

Aktualnie
w Tatrach - PL

- podstawowe parametry meteorologiczne, aktualizowane w czasie rzeczywistym.

Aktualnie
w Tatrach - SK

- podstawowe parametry meteorologiczne, aktualizowane w czasie rzeczywistym.

Prognoza
godzinowa

- dla obszaru Tatr Wysokich, Zachodnich, Podhala oraz miast słowackich.

Pionowe przekroje

- szczegółowa prognoza pogody według modeli WRF i GFS.

Poziome przekroje

- szczegółowa prognoza pogody według modeli WRF i GFS.

Prognoza numeryczna

- aktualizowana raz dziennie przez Słowacki Instytut Meteorologii.

Radar opadów

- monitoruje opady w czasie rzeczywistym oraz zawiera ostrzeżenia przed burzami.

Pokrywa śnieżna

- podstawowe parametry meteorologiczne, aktualizowane w czasie rzeczywistym.

Burze

- ostrzeżenia meteorologiczne oraz informacje o najbliższych wyładowaniach atmosferycznych.

Ostrzeżenia meteo

- Dokładne informacje dotyczące ostrzeżeń można znaleźć w raporcie ostrzeżeń wydanym dla każdego obszaru.

Kamery

-obrazy z kamer w Tatrach (PL) (SK)

Mapa
satelitarna

- dzięki zbieranym przez satelity danym, pomiarom i zdjęciom, które są zestawiane w jedną całość, uzyskuje się aktualną mapę pogodową.

Jakość powietrza na Podhalu

- sprawdź, czym oddychasz, jeśli aktualnie przebywasz na Podhalu dzięki innowacyjnym i skutecznym narzędziom, służącym do pomiaru jakości powietrza.

Dane archiwalne IMGW

- archiwum zawierające podstawowe parametry meteorologiczne dla Tatr.

OGIMET

- podstawowe parametry meteorologiczne, aktualizowane co godzinę.