METEOROLOGIA

Aktualne warunki

panujące w górach – co, jak i gdzie? Bardzo często słyszę pytania, które dotyczą tego zagadnienia. Zgodnie z teorią Muntera w sposób znaczny możemy uniknąć wypadków w górach jeszcze na etapie planowania wycieczki. Jednym z podstawowych elementów przygotowania się do jakiekolwiek działalności górskiej, jest sprawdzenie prognozy pogody dla obszaru, w który się wybieramy, a także zdobycie informacji o warunkach panujących w terenie, w którym będziemy się poruszać.

Tatry
na żywo

- najpiękniejszy widok na panoramę Tatr, czyli obraz na żywo z Głodówki.

Komunikat pogodowy

- aktualny komunikat pogodowy dla rejonu Tatr w oparciu o dostępne prognozy pogody z różnych portali oraz modeli numerycznych.

Aktualnie
w Tatrach

- podstawowe parametry meteorologiczne, takie jak: temperatura, prędkość i kierunek wiatru oraz opady, pochodzące z posterunków IMGW rozlokowanych w Tatrach i na Podhalu aktualizowane w czasie rzeczywistym.

Zagrożenie lawinowe

- zgodne z aktualnym komunikatem TOPR-u oraz HZS-u.

Prognoza
pogody

- dla obszaru Tatr z następujących portali: meteoblue.com, windytv.com, yr.no, ICM.

Kamery

- widok minionych 24 godzin z Łomnicy, Chaty przy Zielonym Plesie oraz Morskiego Oka, a także aktualny obraz z kamer na Kasprowym Wierchu oraz z Rzepiski na całą tatrzańską panoramę.

Łapczyca

- aktualne warunki pogodowe panujące w Łapczycy z danymi z moich dwóch stacji meteorologicznych.

Dane IMGW

- podstawowe parametry meteorologiczne, pochodzące z posterunków IMGW rozlokowanych w całej Polsce aktualizowane w czasie rzeczywistym.

 

warunki